Kategorie

 

Marka Mobil, symbol doskonałości, innowacji i fachowej wiedzy, słusznie zaliczana jest do najbardziej znanych i cenionych marek na świecie. Zarówno dla klientów, jak również dla producentów pojazdów i maszyn marka Mobil oznacza globalną obecność, siłę technologii i nieskazitelną reputację za jakość syntetycznych środków smarnych i produktów klasy Premium. 

Mobil 1 należy do światowej czołówki syntetycznych olejów silnikowych. Doskonałej jakości syntetyczne oleje bazowe
i pakiet dodatków uszlachetniających wykorzystywane przy produkcji Mobil 1 to tylko jeden powód jego doskonałych osiągów. Dzięki zastosowanej technologii Mobil 1 przewyższa najbardziej rygorystyczne wymagania światowych producentów samochodów
i zapewnia wyjątkową ochronę przeciwzużyciową silnika nawet w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych. 

Mobil Super to rodzina wysokiej jakości olejów silnikowych do samochodów osobowych dostępna na całym świecie. Oleje Mobil Super zapewniają poziomy ochrony dostosowane do różnych warunków, tak abyś mógł w pełni cieszyć się jazdą. OdwiedźMobil Super, aby dowiedzieć się więcej o tej rodzinie olejów.

Mobil Delvac to marka doskonałej jakości środków smarnych do pojazdów użytkowych znana od ponad 80 lat. Nie dziwi więc fakt, że producenci samochodów ciężarowych, 5 największych z nich na czele, wybierają technologię Mobil Delvac. Mobil Delvac to jedna z najlepiej sprzedających się na świecie marek olejów silnikowych.

Mobil Delvac jest przykładem zaangażowania firmy ExxonMobil w rozwój technologii środków smarnych. Nieustanne zaawansowane badania i rozwój sprawiają, że produkty Mobil Delvac są jednym z wiodących olejów silnikowych na świecie, co
z kolei pozwala na utrzymanie najwyższych osiągów samochodów ciężarowych

Jak dobrac olej silnikowz Mobil


Przy doborze właściwego oleju należy kierować się zaleceniami producenta pojazdu. Znajdziecie je Państwo w każdej instrukcji obsługi samochodu. Producent podaje w niej informację jakiej klasy lepkościowej SAE (np. 0W-40, 10W-40, 15W-40) oraz klasy jakościowej (API, ACEA) powinien być olej lub jakie dopuszczenia powinien posiadać.

Jeśli jest to możliwe i wskazane należy stosować syntetyczne oleje silnikowe - Mobil 1. Do najnowszych silników samochodowych zaleca się m.in. oleje spełniające wymagania ACEA C3 - wówczas wybierz Mobil 1 ESP Formula 5W-30. Jeśli zalecany jest olej spełniający wymagania ACEA A3/B3/B4 wówczas polecamy syntetyczny Mobil 1 Protection Formula 0W-40.

Tam gdzie wskazana jest wyższa lepkośc wskazany jest Mobil 1 Rally Formula 5W-50, a tam gdzie potrzebna jest niższa lepkość dla osiągnięcia oszczędności paliwa zaleca się Mobil 1 Fuel Economy Formula 0W-30. Starsze silniki smarowane są często olejami półsyntetycznymi lub mineralnymi. Dla tych przypadków odpowiednie są oleje półsyntetyczne Mobil Super S i oleje mineralne Mobil Super M.

Olej półsyntetyczny, choć tańszy, posiada wiele właściwości zbliżonych do oleju syntetycznego, a także może stanowić dobry pomost przy przejściu od oleju syntetycznego do mineralnego.


Koszyk

Produktów: 0

na kwotę: 0,00 zł

 Tani kurier do 30 kg

 

Pobranie: 18 zł

Przedpłata: 15 zł

 

 

 

Części dobieramy 

przez telefon:

12 357 18 94

zaloguj/zarejestruj

Nowosci

Dobieranie oleju

Właściwe dobranie oleju decyduje o niezawodnej pracy silnika. Zobacz jak i gdzie dobrać olej.

Normy olejów silnikowych

Zobacz co oznaczają normy olejów

Ostatnio przeglądane

Brak produktów

Bestsellers

oleje mobil    oleje castrol  oleje elf    oleje total  oleje shell    oleje motul    oleje lotos      filtry filtron filtry mann    Filtry knecht  Filtry kagerFiltry bosch