Kategorie

PŁYN HAMULCOWY ATE DOT 4 SL6 - 1 LITR / ESP / ABS

PŁYN HAMULCOWY ATE DOT 4 SL6 - 1 LITR / ESP / ABS
  • PŁYN HAMULCOWY ATE DOT 4 SL6 - 1 LITR / ESP / ABS


Szczegółowy opis produktu znajduje sie poniżej.


Cena: 41,00 zł

Indeks:

Płyny hamulcowe przenoszą duże energie. Podczas naciskania  na pedał hamulca przenoszą ciśnienie hydrauliczne do układu hamulcowego. Powstaje wtedy wysoka temperatura i w ekstremalnym przypadku płyn może się zagotować. Wtedy jest już jednak za późno. Powstają bowiem pęcherzyki pary, które mogą być ściskane. Impulsy hamowania trafiają więc w próżnię, pedał hamulca opada do podłogi, a pojazd nie zatrzymuje się tak szybko, jak tego chcemy.
 
 
 
WYMIANA CO DWA LATA
 
 
 
Dlatego należy regularnie sprawdzać płyn hamulcowy. Jeśli rzeczywista zmierzona temperatura wrzenia w zbiorniku jest niższa, niż 180°C, płyn należy wymienić. A poza tym: niezależne badania (np. KÜS) wykazały, że na 10 pojazdów 7 wymaga wymiany płynu hamulcowego.
 
Wybór produktów ATE jest duży: od płynów DOT 3 do DOT 4 do systemów ESP i nawet sportu - gdzie jak wiadomo, wymagany jest płyn o najwyższych paramatrach. Przy wymianie należy zawsze używać płynu właściwego, a nie najtańszego. W starszych pojazdach wyprodukowanych przed 1990 rokiem wystarcza płyn o częstotliwości wymiany 1 rok. Jednak do nowoczesnych pojazdów wyprodukowanych po 1990 roku odpowiednio dobry jest jednak ten najlepszy! Do nich zalecamy ATE SL.6 – ten płyn to dobre zabezpieczenie na przyszłość.
 
 
 
PORÓWNANIE PŁYNÓW ATE PRZEDSTAWIA PONIŻSZE ZDJĘCIE

 

płyn hamulcowy ate

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:


Koszyk

Produktów: 0

na kwotę: 0,00 zł

 Tani kurier do 30 kg

 

Pobranie: 18 zł

Przedpłata: 15 zł

 

 

 

Części dobieramy 

przez telefon:

12 357 18 94

zaloguj/zarejestruj

Nowosci

Dobieranie oleju

Właściwe dobranie oleju decyduje o niezawodnej pracy silnika. Zobacz jak i gdzie dobrać olej.

Normy olejów silnikowych

Zobacz co oznaczają normy olejów

Ostatnio przeglądane

Brak produktów

Bestsellers

oleje mobil    oleje castrol  oleje elf    oleje total  oleje shell    oleje motul    oleje lotos      filtry filtron filtry mann    Filtry knecht  Filtry kagerFiltry bosch